خانه / اخبار / حصار نیوز: وضعیت سالن، زندانیان سیاسی زندان گوهردشت به نقل از زندانی اهل سنت، حمزه درویش

حصار نیوز: وضعیت سالن، زندانیان سیاسی زندان گوهردشت به نقل از زندانی اهل سنت، حمزه درویش

حصار نیوز: وضعیت سالن، زندانیان سیاسی زندان گوهردشت به نقل از زندانی اهل سنت، حمزه درویش

حمزه درویش 24 ساله متولد شهرستان تالش (گیلان ) فرزند اول خانواده و زندانی زندان رجایی شهر هستم . که حدود یک ماه است ما را به سالن 10ُ مشهور به سالن سیاسی ها انتقال داده اند . کم و بیش و دورادور یک سری صحبتها در رابطه با ظلمی که به زندانیان سالن سیاسی ها شده بود شنیده بودم ولی این شنیده ها برای من غیر قابل درک بود ولی اکنون خودم در همان سالن هستم و جز دیوار و موکت چیز دیگری مشاهده نمیکنم .

تمام اموال زندانیان سیاسی مثل تلویزیون ، یخچال ، فرش و قلم و قرآن که با هزینه شخصی خودشان و با مجوز رئیس وقت زندان خریده بودند به انبار اندرزگاه انتقال داده و توسط مسئولین و رئیس زندان اقدام به فروش اموال زندانیان کرده اند که هیچ ارگانی از جمله قوه قضائیه به این ظلم و ستم تاکنون پاسخی نداده است .

در سالن زندانیان سیاسی از حداقل امکانات مثل آب گرم و وسایل گرمایشی محروم میباشند و حتی رئیس زندان از دادن روزنامه به این سالن خودداری میکند و حتی تمامی کتابها و مجله ها به غارت برده شده است و مشکلات دیگری چون تهویه هوا ، فروشگاه ، هواخوری و کتابخانه و … وجود دارد و اکنون زندانیان سیاسی از حق برخورداری تماس با خانواده های خود که حق طبیعی و مشروع آنها است محروم هستند و روز بروز مشکلات روحی و روانی زندانیان بیشتر و بیشتر میشود .

کسی از مسئولین جمهوری به اصطلاح اسلامی حاضر و قادر به جوابگویی ظلم و ستمی که در زندان رجایی شهر به ما میشود نیست . ولی در عوض تمام اتاقها و سالن پر از دوربین و دستگاههای شنود میباشد که لحظه به لحظه حرکت زندانیان زیر ذره بین میباشد . که همین خود باعث شکنجه روحی میباشد.

همچنین اکثر زندانیان سالن سیاسی زندان رجایی شهر محکوم به اعدام و حبس ابد و حکم های سنگین بالای 10 سال میباشند . فردی در این سالن دیده ام که 13 سال پیش در سن 17 سالگی به حبس ابد محکوم شده و اکنون 13 سال از عمرش به تباهی رفته است .

اکنون سوال اینجاست که 17 ساله ای که حق رای دادن ندارد چرا باید به اعدام و یا حبس ابد محکوم شود ؟ و یا دوستان مسیحی و بهایی و سندیکاهای کارگری و سازمان مجاهدین و حزب دمکرات و اهل سنت و بقیه دوستان به بهانه های واهی و پوچی چون ” اقدام علیه امنیت ملی ” به اعدام و حبسهای سنگین محکوم شد ند در حالی که هریک از این دوستان خواستار اولیه ترین حقوق دموکراتیک و شهروندی خود از جمهوری به اصطلاح اسلامی بودند . و در کلام آخر میخواهم بگویم که به صورت صد در صد حقوق بشر و حقوق اولیه یک زندانی در این سالن زیر پا گذاشته شده است .

از کلیه نهادها و شخصیتها و سازمانهای مدافع حقوق بشر درخواست میکنم که به وضعیت حقوق اولیه این سالن رسیدگی کنند .

حمزه درویش ، دی ماه 1396

همچنين اينجا را چك كنيد

حصار نیوز:هجوم گارد زندان به بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت

حصار نیوز:هجوم گارد زندان به بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت به گزارش حصار کانون حمایت …

حصار نیوز:انتقال ناگهانی زندانی سیاسی، ارژنگ داوودی به زندان زاهدان

حصار نیوز:انتقال ناگهانی زندانی سیاسی، ارژنگ داوودی به زندان زاهدان به گزارش حصار کانون حمایت …

حصار نیوز:دومین قتل در بازداشتگاههای اراک

حصار نیوز:دومین قتل در بازداشتگاههای اراک بدنبال قتل وحید وحیدی جوان معترض در بازداشتگاه اراک …

Powered by moviekillers.com