خانه / اخبار / حصار نیوز: نامه همبندیان ” محمد نظری” زندانی سیاسی در حال اعتصاب غذا به گزارشگر ویژه حقوق بشر و دبیر کلی سازمان ملل

حصار نیوز: نامه همبندیان ” محمد نظری” زندانی سیاسی در حال اعتصاب غذا به گزارشگر ویژه حقوق بشر و دبیر کلی سازمان ملل

حصار نیوز: نامه همبندیان ” محمد نظری” زندانی سیاسی در حال اعتصاب غذا به گزارشگر ویژه حقوق بشر و دبیر کلی سازمان ملل

به گزارش حصار، کانون حمایت از فعالان سیاسی و عقیدتی: همبندیان زندانی سیاسی “محمد نظری” که در اعتصاب غذا بسر می برد، نامه ای خطاب به گزارشگر ویژه حقوق بشر خانم عاصمه چهانگیر و آقای آنتونیو گوترز دبیر کل سازمان ملل نوشته و طی آن ضمن تشریح وضعیت خطیر این زندانی سیاسی از آنها خواستار اقدامات فوری برای رسیدگی جهت حقظ جان و آزادی وی شده اند.

متن کامل نامه زندانیان سیاسی به شرح زیر می باشد:

جناب آقاى آنتونيو گوترز ، دبير كل سازمان ملل، سركار خانم عاصمه جهانگير گزارشگر ویژه،

بيش از ٦٠ روز از اعتصاب غذاى هم بندیمان محمد نظرى كه بيش از ٢٤ سال است به اتهام ارتباط با احزاب كرد بدون حتى يك روز مرخصى در زندان است، مي‌گذرد.

اعتصاب غذايى كه تنها دليلش درخواست اعمال ماده ١٠ آيين دادرسى مى باشد كه برابر آن، نامبرده باید آزاد گردد و با توجه به حذف ماده١٨٦ قانون مجازات قديم كه وى با استناد به آن به اتهام محاربه به اعدام و سپس به حبس ابد محكوم گشته است.

و طبق مواد ١٠، ٩٩،١٢٠ و ٧٢٨ ازقانون مجازات جديد مصوب ٩٢ كه تمام احكام صادره كه در قانون جديد حذف يا اصلاح شده اند نسخ و منتفى گرديده اند، بايد آزاد گردد.

موادقانونى كه تمام محكومين با ماده ١٨٦ قديم، بايد آزاد گردند ولى به دليل كارشكنى هاى دادستان و مقامات قضايى – امنيتى كه از اعمال اين مواد قانونى جلوگيرى مى كنند،

نامبرده (محمد نظرى) از تاريخ ٨ مرداد ٩٦ دست به اعتصاب غذا زده و هم اكنون حتى قدرت تكلم خود را هم از دست داده و در آستانه مرگ است.

عاليجنابان محترم،

ما هم بنديان آقای محمد نظرى كه در اين ٦٠ روز شاهد گرسنگى ايشان و لحظه لحظه آب شدن ايشان بوده ايم و در روزهاى اخير وضعيت جسمى ايشان رو به وخامت نهاده است به گونه اى كه حتى در پى خوردن آب و قند آن را پس مى زند و توان راه رفتن و حتى حرف زدن را هم از دست داده و با وجودى كه در روزهاى اخير به بيمارستان اعزام گرديد، مقامات بيمارستان صراحتاً به وى اعلام كردند كه از درمان اعتصابيون معذور و ممنوع شده اند لذا با توجه به این شرایط فاجعه انسانى ديگر، دور از ذهن نيست.

از همين روى نسبت به وضعيت وخيم ايشان هشدار و از شما و تمامى وجدانهاى بيدار و همچنين وكلاى مستقل مى خواهيم جهت حفظ جان آقاى محمد نظرى و آزادى وى كه خواسته اى كاملا قانونى مى باشد، كوشش و تلاش به عمل آوريد درنهايت باز هم از تلاشهاى شما متشكريم.

ابراهيم فيروزى

سعيد شيرزاد

سعيد ماسورى

جعفر اقدامى

٣ مهر ٩٦

٢٥ سپتامبر ٢٠١٧

 

رونوشت: عفو بين الملل

ديده بان حقوق بشر

همچنين اينجا را چك كنيد

حصار : بازداشت مادر و خواهر آتنا دائمی، (معصومه نعمتی و هانیه دائمی) و فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی در مقابل زندان اوین

حصار : بازداشت مادر و خواهر آتنا دائمی، (معصومه نعمتی و هانیه دائمی) و فرنگیس …

حصار نیوز:نامه حمایت زندانی سیاسی، مریم اکبری منفرد از آتنا دائمی و گلرخ ایرایی

حصار نیوز:نامه حمایت زندانی سیاسی، مریم اکبری منفرد از آتنا دائمی و گلرخ ایرایی به گزارش …

حصار نیوز:یازدهمین روز اعتصاب غذای محمود معصومی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین

حصار نیوز:یازدهمین روز اعتصاب غذای محمود معصومی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین به گزارش حصار …

Powered by moviekillers.com