خانه / اخبار / حصار نیوز: مصاحبه اقبال مرادی، پدر زندانی سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی و عموی لقمان در رابطه با تهدید اعدام قریب الوقوع فرزندانش

حصار نیوز: مصاحبه اقبال مرادی، پدر زندانی سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی و عموی لقمان در رابطه با تهدید اعدام قریب الوقوع فرزندانش

حصار نیوز: مصاحبه اقبال مرادی، پدر زندانی سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی و عموی لقمان در رابطه با تهدید اعدام قریب الوقوع فرزندانش

به گزارش حصار، کانون حمایت از فعالان سیاسی و عقیدتی: ،،آقای اقبال مرادی، پدر زانیار مرادی و عموی لقمان مرادی طی مصاحبه ای با کانون حقوق بشری ” نه به زندان نه به اعدام”  نگرانی خود را در رابطه با تهدید به اعدام فرزندانش ابراز نمود. این دو زندانی سیاسی کرد که در حال حاضر در زندان رجائی شهر( گوهر دشت) بسر می برند، بیش از ۹ سال است که در انتظار حکم اعدام قرار دارند. خانواده مرادی از زمان انتقال زندانیان سیاسی رجایی شهر به بند فوق امنیتی هیچ اطلاعی از فرزندانشان ندارند.

متن کامل این مصاحبه به شرح زیر می باشد:

سلام و درود دارم خدمت هموطنان گرامی
سازمانها؛ احزاب؛ نهادهای حقوق بشری

من اقبال مرادی پدر زندانی سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی و عموی لقمان هستم.
از دیروز خبرهایی در رابطه با وضعیت زانیار و لقمان و احتمال اعدام قریب الوقوع آنها در زندان در رسانه ها منتشر شده است.
لذا با توجه به تجربیاتی که ما داریم در هر شرایطی که جمهوری اسلامی در بحران های بین المللی و داخلی قرار گرفته دست به کشتار زندانیان سیاسی زده است. نمونه اش در دهه شصت بوده است.
با توجه به وضعیت امروز داخل ایران که وضعیت برای جمهوری اسلامی بحرانی شده است؛ مطالبات سیاسی و صنفی جمع کثیری از هموطنانمان لرزه بر اندام جمهوری اسلامی انداخته است؛ احتمال همان سناریوی دهه شصت در رابطه با زندانیان خیلی زیاد است.
ما هر چه در توان داشتیم سعی کردیم به صورتی از سرنوشت این عزیزانمان خبردار بشویم با توجه به شرایط خفقان در ایران بخصوص در زندانها نتوانستیم هیچ نوع ارتباطی با این عزیزانمان داشته باشیم و این ما را نگران کرده است.
لذا از تمامی نهادهای حقوق بشری؛ سازمانها؛ احزاب و آزاداندیشان تقاضا داریم نسبت به سرنوشت زندانیان سیاسی و زانیار و لقمان بی تفاوت نباشند.
چرا که حدود ۴ سال از بررسی مجدد پرونده زانیار و لقمان می گذرد.

هیچ اقدامی از طرف قوه قضاییه صورت نگرفته و هیچ مدرکی دال بر متهم کردن زانیار و لقمان ندارند؛ دستهای پنهانی مثل وزارت اطلاعات پشت این ماجراست.

به دلیل وضعیت خانوادگی ما که یک خانواده سیاسی و سرشناس و شناخته شده هستیم و اینکه نتوانسته که ما را در مقابل این رژیم دژخیم وادار به سکوت کند پس زانیار و لقمان را مثل گروگانها گرفته اند و مانع از اجرای دوباره محاکمه آنها شدند.
لذا درخواست دارم نسبت به سرنوشت زانیار و لقمان بی تفاوت نباشید.

ممنون و تشکر
اقبال مرادی
دی ماه ۹۶

همچنين اينجا را چك كنيد

حصار : بازداشت مادر و خواهر آتنا دائمی، (معصومه نعمتی و هانیه دائمی) و فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی در مقابل زندان اوین

حصار : بازداشت مادر و خواهر آتنا دائمی، (معصومه نعمتی و هانیه دائمی) و فرنگیس …

حصار نیوز:نامه حمایت زندانی سیاسی، مریم اکبری منفرد از آتنا دائمی و گلرخ ایرایی

حصار نیوز:نامه حمایت زندانی سیاسی، مریم اکبری منفرد از آتنا دائمی و گلرخ ایرایی به گزارش …

حصار نیوز:یازدهمین روز اعتصاب غذای محمود معصومی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین

حصار نیوز:یازدهمین روز اعتصاب غذای محمود معصومی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین به گزارش حصار …

Powered by moviekillers.com