خانه / اخبار / حصار نیوز: مرگ مشکوک کاووس سید امامی، استاد دانشگاه در زندان دو هفته بعد از دستگیری

حصار نیوز: مرگ مشکوک کاووس سید امامی، استاد دانشگاه در زندان دو هفته بعد از دستگیری

حصار نیوز: مرگ مشکوک کاووس سید امامی، استاد دانشگاه در زندان دو هفته بعد از دستگیری
به گزارش حصار، کانون حمایت از فعالان سیاسی و عقیدتی: آقای کاووس سید امامی، استاد دانشگاه و مدیر عامل پیشین “سازمان حیات وحش میراث پارسیان” بعد از دو هفته اسارت در زندان بطور مشکوکی درگذشت.
آقای سید امامی که در روز چهارم بهمن ماه بازداشت شده بود. خانواده وی پس از دو هفته به دادسرای تهران احضار شده و به آنها گفته میشود که وی در زندان خودکشی کرده است.
کینگ رام فرزند ایشان در این رابطه چنین می نویسد: “…ناگهان از دادسرا مادرم، مریم ممبینی، را جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ احضار می‌کنند و خبر مرگ همسرش را به او می‌دهند. می‌گویند خودکشی کرده…. هنوز باور نمی‌کنم، نمی‌کنیم”
آقای کاووس سید امامی، فعال محیط زیست بوده، و در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کرده بود. وی در سال ۱۳۷۰ دکترای خود را در رشته جامعه‌شناسی از دانشگاه اورگان گرفته بود.
طبق اطلاعات دیگری در این زمینه گفته میشود علاوه بر کاووس سیدامامی، همکاران وی آقایان هومن جوکار، مدیر پروژه یوز آسیایی، و مراد طاهباز، فعال محیط زیست و میراث فرهنگی و خانم نیلوفر بیانی، همسر هومن جوکار و سرپرست فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی و مشاور سابق برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد نیز بازداشت شده‌اند.
طی مدت بازداشت تا کنون به خانواده دستگیر شدگان اجازه ملاقات داده نشده است. آنها همچنین از داشتن حق وکیل محروم هستند.
همزمان با دستگیری این افراد، خانه اعضای هیئت امنای موسسه ” حیات وحش میراث پارسیان” مورد بررسی قرار گرفته و اموال آنها از قبیل وسایل ارتباطی و کامپیوتر ضبط شده است. آنها همچنین خانه دوستان و آشنایان این فعالان را مورد بازرسی قرار داده اند.
مرگ مشکوک آقای سید امامی، ادامه سیاست اخیر رژیم ایران است که زندانی تحت هر شرایطی که جان خود را از دست بدهد آنرا خودکشی اعلام می کنند.
این در حالی است که پس از دستگیریهای گسترده در قیام اخیر حتی خود نمایندگان مجلس به وقوع ” کهریزک دوم” اشاره کرده و نگرانی خود را در این رابطه اعلام کردند.
سازمان عفو بین الملل نیز طی بیانیه‌ای خواستار انجام تحقیقات فوری در این زمینه شده و تأکید کرده بود که مقام‌های جمهوری اسلامی باید با پیش‌بینی تمام اقدامات لازم مراقب جان بازداشت‌شدگان باشند.

همچنين اينجا را چك كنيد

حصار : بازداشت مادر و خواهر آتنا دائمی، (معصومه نعمتی و هانیه دائمی) و فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی در مقابل زندان اوین

حصار : بازداشت مادر و خواهر آتنا دائمی، (معصومه نعمتی و هانیه دائمی) و فرنگیس …

حصار نیوز:نامه حمایت زندانی سیاسی، مریم اکبری منفرد از آتنا دائمی و گلرخ ایرایی

حصار نیوز:نامه حمایت زندانی سیاسی، مریم اکبری منفرد از آتنا دائمی و گلرخ ایرایی به گزارش …

حصار نیوز:یازدهمین روز اعتصاب غذای محمود معصومی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین

حصار نیوز:یازدهمین روز اعتصاب غذای محمود معصومی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین به گزارش حصار …

Powered by moviekillers.com