خانه / اخبار / حصار نیوز:زندانی سیاسی زینب چلالیان که همچنان در اعتصاب داروئی بسر می برد در معرض نابینایی قرار دارد

حصار نیوز:زندانی سیاسی زینب چلالیان که همچنان در اعتصاب داروئی بسر می برد در معرض نابینایی قرار دارد

حصار نیوز:زندانی سیاسی زینب چلالیان که همچنان در اعتصاب داروئی بسر می برد در معرض نابینایی قرار دارد

به گزارش حصار کانون حمایت از فعالان سیاسی و عقیدتی: زندانی سیاسی زینب چلالیان که از تاریخ پنجشنبه ۲۶اسفند ۹۵، اعتصاب داروئی کرده بود همچنان در اعتصاب بسر می برد و در معرض نابینایی قرار دارد.

طبق این گزارش وکیل وی، آقای امیر سالار داوودی طی نامه ای که خطاب به دادستانی کشور انتشار داده می نویسد: “وکله ام بانو زینب جلالیان به اطلاع عالی جناب می رسانم که مشارالیه از تاریخ بیست و شش اسفند ماه هزار و سیصد و نود و پنج تاکنون به واسطه اقدامات ناصواب مقامات زندان خوی (محل اقامت موکله) در تدارک دفترچه معاینات نوبتی ( هفتگی و ماهانه) به وجهی که خالی از هر گونه حقیقتی در این باره است و ایضاً ارائه گزارش خلاف واقع به نهادهای بین المللی و حقوق بشری و من جمله گزارشی که مبین رسیدگی ها و معاینه های مرتب و متناوب پزشکی در ارتباط با بانو است، وارد اعتصاب درمانی تا مدت زمان نامحدود شده است!”

“…مستحضر هستید که موکله از بیماری های عدیده و من جمله بیماری چشمی و گوارشی و …رنج می برد و از این جهت طی دست کم دو یا سه سال مریضی ولو از خدمات پزشکی حداقلی نیز بی بهره بوده است.”

آقای داوودی در این نامه وضعیت وخامت بار موکل خود را خاطر نشان نموده و ضمن ابراز نگرانی در این باره گفته است وی تا رسیدن به خواسته های خود دست از اعتصاب بر نخواهد داشت. وی ایجاد هر نوع مشکلی را به عهده مسئولین دانست. و اظهار امیدواری کرد که قبل از آن که مشکلات موکلش به نقطه غیر قابل بازگشتی برسد دست به اقدام بزنند.

 

لازم به یاد آوری است که خانم زینب جلالیان ۳۵ساله، اهل شهرستان ماکو  در ۲۰اسفند ۸۶ در شهر کرمانشاه به اتهام همکاری با پژاک بازداشت شد.

وی ابتدا به اعدام و سپس به حبس ابد محکوم شد.

زندانی سیاسی زینب جلالیان در زمینه آموزش، مددکاری و بهبود وضعیت زنان کُرد فعالیت داشته است.
این زندانی سیاسی به بیماری ناخنک چشم مبتلا شده و در معرض نابینایی قرارگرفته، اما مسئولین دادستانی و ماموران زندان از دادن مرخصی درمانی به وی خودداری می کنند.

 

همچنين اينجا را چك كنيد

حصار نیوز: پیام سید هاشم خواستار نماینده معلمان کشور در رابطه با ادامه قیام سراسری مردم

حصار نیوز: پیام سید هاشم خواستار نماینده معلمان کشور در رابطه با ادامه قیام سراسری …

حصار نیوز: قطع دست یک زندانی به اتهام سرقت احشام در مشهد

حصار نیوز: قطع دست یک زندانی به اتهام سرقت احشام در مشهد به گزارش حصار، …

حصار نیوز:هجوم گارد زندان به بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت

حصار نیوز:هجوم گارد زندان به بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت به گزارش حصار کانون حمایت …

Powered by moviekillers.com