خانه / اخبار / حصار نیوز:خودکشی یک زندانی در زندان رجایی شهر

حصار نیوز:خودکشی یک زندانی در زندان رجایی شهر

حصار نیوز:خودکشی یک زندانی در زندان رجایی شهر

به گزارش حصار کانون حمایت از فعالان سیاسی و عقیدتی:روز چهارشنبه یکی از زندانیان عادی سالن 1 بند 3 زندان رجایی شهر به دلیل عدم توجه مسئولین زندان به خواسته هایش با پرده های ورودی سلول خود را حلق اویز کرده است.

به گفته منبعی مطلع این زندانی که محمد منبری نام داشته پس از اقدام به خودکشی جان خود را از دست داده است.

به گفته همبندیان وی چندی پیش مسئولان زندان بنا به جر و بحثی ناخواسته محمد منبری را از اندرزگاه خارج و مورد ضرب شتم شدید قرار داده تا جایی که دست و پای وی را شکسته و سپس او را از ورودی سالن آویزان کرده و برای تحقیر و تنبیه شلوار وی را از پایش در میاورند.

محمد منبری که تنها 25 سال سن داشته به دلیل تحقیر و شکستن غرورش طی چندین روز اقدام به خودزنی کرده و بارها به هم بندیانش ابراز داشته است که غرورم را شکستتد و حیثیتم را بردند به همین خاطر دست به خودکشی خواهم زد.

شایان ذکر است: مسئولان حتی پس از ضرب و شتم شدید که منجر به شکستگی از ناحیه دست و پا شده بود هیچ گونه رسیدگی درمانی نیز در خصوص وی انجام ندادند.

یاداور می شود که عباس طاهری دیگر زندانی محکوم به قصاص در این زندان نیز با شرایط مشابه این زندانی مسئولان را در صورت عدم برگردادن وی به اندرزگاه قبلی تهدید به خودکشی کرده است.

این زندانی به همبندیان خود نیز اعلام داشته در صورت عدم توجه به خواسته اش دست به خودکشی خواهد زد. همبندیان این زندانی با اشاره به وضعیت عباس طاهری قبل از انکه وی نیز به سرنوشت محمد منبری دچار گردد خواهان رسیدگی و توجه ویژه سازمان و نهادهای حقوق بشری به این مسئله و بی توجهی مسئولان زندان شدند.

همچنين اينجا را چك كنيد

حصار نیوز: نامه زندانی سیاسی علی معزی به مناسبت شانزدهم آذر، روز دانشجو

حصار نیوز: نامه زندانی سیاسی علی معزی به مناسبت شانزدهم آذر، روز دانشجو به گزارش …

حصار نیوز:نامه یکی از زنان زندانی سیاسی آزاد شده در همبستگی با گلرخ ایرایی و زنان زندانی سیاسی

حصار نیوز:نامه یکی از زنان زندانی سیاسی آزاد شده در همبستگی با گلرخ ایرایی و …

حصار نیوز:نامه سرگشاده زندانیان سیاسی بلوچ، در مورد اعمال شکنجه توسط بازجویان

حصار نیوز:نامه سرگشاده زندانیان سیاسی بلوچ، در مورد اعمال شکنجه توسط بازجویان جمعی از زندانیان …

Powered by moviekillers.com