خانه / اخبار / حصار نيوز: ممانعت از ملاقات حضوری معصومه ضياء با خانواده

حصار نيوز: ممانعت از ملاقات حضوری معصومه ضياء با خانواده

حصار نيوز: ممانعت از ملاقات حضوری  معصومه ضياء با خانواده
به گزارش حصار ،كانون حمايت از فعالان سياسى وعقيدتى : روز پنجشنبه ٢٨ بهمن ماه ماموران زندان از ملاقات حضورى معصومه ضياء (از شاگردان استاد طاهرى) با مادر و دخترش ممانعت كردند ،اين در حالى است كه آنها مجوز بازپرس براى ملاقات حضورى را داشتند .توضيح بيشتر به نقل از خواهر خانم ضياء:
روز پنج شنبه ٢٨ بهمن مادر و خواهرزاده‌ام فرزانه با در دست داشتن برگه مجوز بازپرس که در آن ملاقات حضوری با معصومه (پگاه) ضیا را امضا کرده بود به زندان اوین رفتند اما ماموران بند ٢٠٩ از این ملاقات ممانعت کردند.
این چیز غیرعادی نیست که پازجویان خط بازپرس پرونده را نخوانند، غیر عادی نیست اگر مجوز دادن این یک و ممانعت آن یک، بازی برای سردواندن خانواده ها باشد.
اما یک لحظه تصور کنید که زن سالمندی از جنوب شهر تهران گل و گشادِ همیشه پر ترافیک بی آنکه مثل خانواده بعضی “مهدی” ها که پا به زندان نگذاشته بازمیگردند، از ماشین شخصی و محافظان جوراجور برخوردار باشد، بخواهد با مترو و اتوبوس خود را به شمال تهران برساند شاید که دخترش را ملاقات کند. تا همین جا او دو سه ساعتی وقتش را در عذاب راه می‌گذراند.
یک لحظه تصور کنید دخترک نوجوانی همراه اوست که در این وانفسا مسئولیتش به عهده او افتاده است و میرود تا در کنار مادر بزرگ، مادرش را ملاقات کند. اینکه برای گرفتن اجازه ملاقات حضوری از بازپرس پرونده چقدر باید وقت گذاشت و آمد و شد کرد بماند. آن وقت پس از گذراندن این مرحله و درست لحظه‌ای که تصور دیدن عزیزتان شوق و شعفی زیر پوستتان به جریان انداخته است با یک ” نه ” بزرگ مواجه شوید چه حالی به شما دست خواهد داد؟ قبلا نوشته بودم که در ایران خانواده متهم نیز همراه او کیفر می‌شوند. این نمونه دیگری از عذاب دادن خانواده‌هاست.
مگر شهناز اکملی را به جرم دادخواهی خون فرزندش محبوس نکردند؟
آقایان و خانم‌های نشسته بر سر سفره انقلاب که سهمی چنان انبوه نصیبتان شده که سالهاست می‌خورید و هنوز پایان نگرفته، بدانید که این مادر سالمندِ بیمار که دیدن فرزندش را از او دریغ می‌کنید همسرش سالها با توهم دفاع از انقلاب و میهن و دین در جبهه جنگ حضور داشت ، مجروح شد و بر اثر همان حضور بیمار گشت و درگذشت.
آقایان و خانم‌های مامور که وظیفه‌تان دفاع و پاسداری از “بر سر سفره نشستگان انقلاب” است بدانید که به قول شاملو:
مادران سیاه پوش
           داغ داران زیباترین فرزندان آفتاب و باد
                                             هنوز از سجاده ها سر بر نگرفته اند

 

 

خبرهای ما را در تلگرام دنبال کنید

https://telegram.me/hesarnews

همچنين اينجا را چك كنيد

حصار نیوز:هجوم گارد زندان به بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت

حصار نیوز:هجوم گارد زندان به بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت به گزارش حصار کانون حمایت …

حصار نیوز:انتقال ناگهانی زندانی سیاسی، ارژنگ داوودی به زندان زاهدان

حصار نیوز:انتقال ناگهانی زندانی سیاسی، ارژنگ داوودی به زندان زاهدان به گزارش حصار کانون حمایت …

حصار نیوز:دومین قتل در بازداشتگاههای اراک

حصار نیوز:دومین قتل در بازداشتگاههای اراک بدنبال قتل وحید وحیدی جوان معترض در بازداشتگاه اراک …

Powered by moviekillers.com