خانه / اخبار / حصار نيوز : تحريم انتخابات نمايشى جمعى از زندانيان سياسى و عقیدی زندان گوهردشت

حصار نيوز : تحريم انتخابات نمايشى جمعى از زندانيان سياسى و عقیدی زندان گوهردشت

حصار نيوز : تحريم انتخابات نمايشى جمعى از زندانيان سياسى و عقيدتى زندان گوهردشت
به گزارش حصار كانون حمايت از فعالان سياسى و عقيدتى : جمعى از زندانيان سياسى زندان گوهدشت با نوشتن نامه اى شركت در انتخابات نمايشى رياست جمهورى را تحريم كردند . متن نامه به اين قرار است :
در روزگاری زیست میکنیم که میگویند تنها راه این است که باید بین گزینه های خود ساخته بد و بدتر یکی را انتخاب کنیم. نه راهی برای تغییر قائل هستند و نه حتی حقی برای نه گفتن.
به وضعیت اسفبار٣٨ ساله حاکم شده از سوی هر دو طیف حاکمیت بر کشور ما در پس عدم حضورمان در انتخابات ناسالم و غیر دموکراتیک قائل به این نکته حیاتی هستیم که میشود راه دیگری انتخاب کرد:
ساختن بستر برای انتخاب گزینه خوب چنانکه تمام سعی ما در طول این سال ها نیز این بوده است که میشود در پس یک رفراندوم قانون اساسی (با نظارت نهاد های بین المللی) بستر را برای استقرار یک نظام دموکرات و پس از آن انتخاب گزینه های خوب برای اداره کشور از طریق منتخبان واقعی مردم فراهم کرد.
در روزگاری که صحبت از مبارزات صنفی و مبارزات مدنی کم هزینه ( برای جلب مشارکت بیشتر مردم) میشود، چگونه میتوان بی انصافانه از گزینه تحریم انتخابات چشم پوشید و بر آن به شیوه های غیر اخلاقی… تاخت؟!
یکی از نقد هایی که بر مسئله انتخابات در ایران میشود بحث عدم فایده و روی کار آمدن گزینه های بدتر در پی عدم شرکت بخش هایی از مردم در انتخابات و رژیم کنونی است. در پاسخ به این نقد باید به چند نکته اشاره کرد :
١_تاکنون چند بار به صورت گسترده انتخابات در طی این ٣٨ سال تحریم شده؟
٢_همانگونه که افراد حامی شرکت در انتخابات مدعی زمان بر بودن اصلاحات ادعایی شان هستند باید بدانند که دیگر روش های مبارزه مدنی نیز زمان برتر است
٣_ برای نتیجه بخشی تحریم انتخابات تحریم باید دو ویژگی داشته باشد: اول اینکه گستردگی ( به گونه ای که مشارکت حداقل به زیر چهل درصد برسد) دوم اینکه استمرار ( برای مدت حداقل سه دوره متوالی) که چنین تحریمی در کمترین اثرش حاوی مشروعیت زدایی از حکومت توتالیتر و بستر سازی برای دیگر فعالیت های منجر به تغییر است.
ضمن اینکه این نکته را باید در نظر داشت که تحریم انتخابات تنها بخشی از اقدام موثر منجر به پروسه تغییر حاکمیت وضع کنونی است.
آری! ما تنی چند از زندانیان سیاسی، عقیدتی گوهردشت به دلایلی که گفته شد از شرکت در انتخابات نمایشی امتناع و قضاوت و تصمیم نهایی را به عهده افکار عمومی میگذاریم.
در پایان نیز اشاره ای به انتخابات سال ٨٨ میکنیم که حاکمیت موجود عریان ترین چهره اش را در پس آن انتخابات به نمایش گذاشت. باشد که همه مان به حفظ حافظه تاریخی ما کوشا باشیم.
سعید شیرزاد، بهنام موسیوند ، زانیار مرادی ،سعید ماسوری، ابراهیم فیروزی

 

 

همچنين اينجا را چك كنيد

حصار نیوز: پیام سید هاشم خواستار نماینده معلمان کشور در رابطه با ادامه قیام سراسری مردم

حصار نیوز: پیام سید هاشم خواستار نماینده معلمان کشور در رابطه با ادامه قیام سراسری …

حصار نیوز: قطع دست یک زندانی به اتهام سرقت احشام در مشهد

حصار نیوز: قطع دست یک زندانی به اتهام سرقت احشام در مشهد به گزارش حصار، …

حصار نیوز:هجوم گارد زندان به بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت

حصار نیوز:هجوم گارد زندان به بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت به گزارش حصار کانون حمایت …

Powered by moviekillers.com