خانه / اخبار / حصار نيوز:خودسوزی دو برادر یارسانی در کرمانشاه در اعتراض به سیاستهای سرکوبگرانه رژیم

حصار نيوز:خودسوزی دو برادر یارسانی در کرمانشاه در اعتراض به سیاستهای سرکوبگرانه رژیم

حصار نيوز:خودسوزی دو برادر یارسانی در کرمانشاه در اعتراض به سیاستهای سرکوبگرانه رژیم

به گزارش حصار كانون حمايت از فعالان سياسى و عقيدتى: دو برادر کرمانشاهی به نامهای مهدی و احسان فزونی در اعتراض به سیاستهای سرکوبگرانه رژیم آخوندی علیه پیروان یارسان خود را به آتش کشیده و جان باختند.

این دو برادر روز ۲۴ فروردین‌ماه اقدام به خودسوزی کردند. مهدی و احسان فزونی از ساکنان بخش سر فیروزآباد از فعالان یارسان بوده و پیش از این چندین بار از طرف اداره بدنام اطلاعات آخوندی در کرمانشاه احضار و مورد بازجویی و دو بار نیز تهدید به مرگ شده بودند.

به گفته منبع مطلع این دو برادر، در فعالیت‌های مدنی جامعه یارسان، در سال‌های گذشته حضور چشمگیری داشته، و در سازماندهی تجمعات مردم کرد یارسان، در اعتراض به نقض حقوق انسانی‌ و شهروندی پیروان این آیین، در استان کرد نشین کرمانشاه ،نقش بسزایی داشته اند.

نزدیکان این خانواده میگویند: احسان فزونی، برادر بزرگتر، پیشتر گفته بود که از این همه فشار و اذیت و آزار رژیم اسلامی ایران به مردم یارسان،” جانشان به لبشان رسیده” و دیگر تحمل این همه تحقیر را ندارند و می‌‌خواهند صدای اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانند.

در سال‌های گذشته نیز، نیک مرد طاهری، حسن رضوی، محمد قنبری، و حکمت صفری از شهروندان پیرو آیین یارسان، در اعتراض به رژیم جمهوری اسلامی ، دست به خود سوزی اعتراضی زده و جان باخته بودند.

قابل ذكر است: حدود ۲ تا ۳ میلیون نفر شهروند پیرو آیین یارسان در ایران زندگی می‌‌کنند، که بعد از شورش ۱۳۵۷ تا کنون به طور مستمر مورد اذیت و آزار و توهین و تحقیر رژیم جمهوری اسلامی قرار گرفته و فاقد هر گونه حقوق انسانی‌ و شهروندی هستند و بر اثر فشار‌های جمهوری اسلامی مجبورند از ترس و برای ادامه حیات خود را شیعه مسلمان معرفی‌ کنند.

خبرهای ما را در تلگرام دنبال کنید

https://telegram.me/hesarnews

همچنين اينجا را چك كنيد

حصار نیوز: پیام سید هاشم خواستار نماینده معلمان کشور در رابطه با ادامه قیام سراسری مردم

حصار نیوز: پیام سید هاشم خواستار نماینده معلمان کشور در رابطه با ادامه قیام سراسری …

حصار نیوز: قطع دست یک زندانی به اتهام سرقت احشام در مشهد

حصار نیوز: قطع دست یک زندانی به اتهام سرقت احشام در مشهد به گزارش حصار، …

حصار نیوز:هجوم گارد زندان به بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت

حصار نیوز:هجوم گارد زندان به بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت به گزارش حصار کانون حمایت …

Powered by moviekillers.com